אמהות מבקשות מקלט מאריתריאה במכתב לשרת הבריאות ושר הרווחה – יום זכויות הילד הבינלאומי

IMG_2284

18 בנובמבר 2013

לכבוד שרת הבריאות ח"כ יעל גרמן ושר הרווחה ח"כ מאיר כהן

שלום רב,

השבוע, ב-20 בנובמבר בישראל ובעולם יציינו את יום זכויות הילד הבינלאומי, יום הנועד לחזק ולשמר את המחויבות לרווחת ילדים באשר הם. לכן השבוע אנו פונות אליכם בשם ילדינו, ילדים החיים בישראל ללא גישה לשירותי בריאות ורווחה. אנו פונות אליכם כנשים וכאמהות. אנו יודעות שכהורים, תוכלו להבין את חוסר האונים שלנו וכשרים בממשלת ישראל, יש בידיכם לעזור.

אנו מודות לממשלת ישראל על כך שהיא מעניקה לנו ולילדינו הגנה ולא מגרשת אותנו, מפני שהיא מבינה שאין באפשרותנו לחזור לאריתריאה בינתיים. גם אנחנו מנסות להגן על ילדינו, וכל יום עבורנו הוא מאבק הישרדות – מאבק להביא אוכל הביתה, לשלם שכר דירה, מאבק לספק לילדינו תחושה של יציבות וביטחון, אך אנו מתקשות להתמודד עם המציאות בישראל ואנו זקוקות לעזרה ולתמיכה שלכם, של הרשויות ושל משרדי הממשלה.

כיום אנחנו לא יכולות לספק לילדים שלנו צרכים בסיסיים שאימהות רוצות וצריכות לספק לילדים שלהן. אנו פה לבד. נאלצנו לברוח מאריתריאה, השארנו את ההורים והאחים מאחור, ומצאנו את עצמנו לבד, חסרות כל, בארץ זרה. חלקנו ניצולות מחנות העינויים בסיני, בהם מוחזקות נשים באלימות, נאנסות ומעונות למטרות כופר. בינינו גם אמהות חד הוריות רבות, נשים אשר עשו את הדרך הארוכה וניצבות כיום לבדן עם הילדים, ללא תמיכה משפחתית או קהילתית.

אין לנו אישורי עבודה, ולכן אנחנו לא יכולות לעבוד באופן חוקי ומסודר, ואנו משתכרות שכר רעב. אנו מתקשות לממן ביטוח בריאות לילדים, שלא לדבר על מסגרות עבורם לאחר הצהריים או ציוד לבית הספר. כאשר אנו לא מסוגלות לסייע להם, הם אינם מקבלים עזרה משירותי הרווחה. הילדים שלנו, החיים עכשיו בישראל, אינם שווים לילדים אחרים. רווחתם ובריאותם אינם חשובים כשל ילדים אחרים. מתייחסים אליהם כאל אורחים לא רצויים והם נענשים על מציאות שלא הם גרמו לה. מצוקתנו היא יומיומית, ואנו פונות אליכם כי לכם היכולת להקל עליה. לכם היכולת להבטיח לילדינו שירותי בריאות ורווחה, כדי שגם הם יכלו ליהנות מזכויות בסיסיות ככל הילדים. השבוע, ביום זכויות הילד הבינלאומי, אנו מבקשות מכם, נסו לראות גם את הילדים שלנו ולפעול למענם.

בתודה ובכבוד רב,

רדיה עלי, גאנט ברהנה, זייד ברהה, זאייד וולדוגבריאט, אבבה איילו, מברהארט יוהנס, ברטי ברירה, סמירה עבדאלה, אירגלם גברמרים, סבהה טדסה, פרוויני טקלה, סמרה וויט גרמאיי, עדן יונס, אקברט אברהם, בנאביש טשומה וזבייב סולטן

20131113_192710 IMG_2289 IMG_2308 IMG_2316 IMG_2276

מודעות פרסומת

תגובה אחת

מתויק תחת Uncategorized

תגובה אחת ל-“אמהות מבקשות מקלט מאריתריאה במכתב לשרת הבריאות ושר הרווחה – יום זכויות הילד הבינלאומי

  1. נגה

    לא יעזור לכם כלום!!!!!!!!!!!!!

    קישתא… ה-ב-י-ת-ה לאפריקה!!!!!!!!!!!!!!!

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s